Święta – magiczne chwile spędzone w gronie najbliższych

Święta to przyjemny, niezapomniany, magiczny czas. Spędzony w gronie najbliższych. Przy pięknie udekorowanej choince. Przy wspólnym stole. Przy wspólnym świątecznym posiłku. Przy wspólnym kolędowaniu. Przy miłych rozmowach. To czas, w którym wszystkie złe myśli, wszystkie złe uczynki, wszystkie wyrządzone krzywdy zostają odłożone w kąt. To czas, w którym każdy jest szczęśliwy, zadowolony, uśmiechnięty. To także czas prezentów. Ważne aby każdego obdarować choćby niewielkim drobiazgiem, w tym szczególnym dniu. Liczy się pamięć, a nie ilość i cena. Jest to jeden z symboli świąt, który kultywowany jest już od dawien dawna. Do tych szczególnych dni trzeba się wcześniej odpowiednio przygotować.

 1. Należy zadbać o atmosferę świąt.
 2. Należy kupić choinkę, ozdoby i ją udekorować.
 3. Należy zrobić zakupy spożywcze, z których później trzeba ugotować świąteczne potrawy.
 4. Należy zadbać o czystość i ład w domu.
 5. Należy pamiętać o wcześniejszym zaproszeniu gości.
 6. Należy zadbać o prezenty na święta.

Święta to czas obdarowywania – przyjemnie jest dostawać prezenty, a jeszcze przyjemniej jest je dawać

Prezenty na święta, które zamierzamy podarować najbliższym powinny być dobrze przemyślane. Niejednokrotnie wymaga to wiele myślenia, wysiłku, poszukiwań. Dawanie prezentów jest bardzo przyjemną czynnością jeżeli wiemy co i komu podarować. Zawsze najtrudniejszy jest pomysł. Następnie pakowanie. I najprzyjemniejsze obdarowywanie. Kobietą można podarować coś z biżuterii, kosmetyki, perfumy, torebkę, portfel. Mężczyźnie można podarować zegarek, perfumy, kosmetyki, portfel, krawat, gadżet kolekcjonerski. Dzieci, szczególnie te młodsze najbardziej zadowolone będą z zabawek. Dla dziewczynek doskonale sprawdzą się lalki, domki, akcesoria, ubranka, dodatki dla lalek, kucyki, puzzle, płyty z bajkami, pluszowe zabawki. Dla chłopców doskonałym pomysłem na prezent mogą okazać się klocki, samochody zdalnie sterowane, samochody na baterie, tory dla samochodów, kolejki z torami. Dla maluszków bardzo fajnym pomysłem na prezent mogą okazać się zabawki edukacyjne, które poprzez zabawę uczą, grzechotki, gryzaki. Ważne aby taka zabawka świeciła lub wydawała dźwięki, pobudza to funkcje poznawcze maluszków. Jest wiele ciekawych pomysłów na prezenty na święta. Ważne aby tego rodzaju podarunki były dawane prosto od serca. Nie liczy się ich ilość, za jaką cenę zostały kupione. Liczy się gest. O tym należy pamiętać i tym należy się kierować podczas dokonywania zakupów. Prezent powinien sprawić radość obdarowanej osobie. Powinien się jej podobać, być praktyczny, przydatny, taki jakiego sama by sobie nie kupiła. Unikalny, pomysłowy, dostosowany do zainteresowań, upodobań, gustu.

Książka to najlepszy prezent

Książki od lat znajdują się w czołówce najczęściej wręczanych prezentów. Wszystko wskazuje, że także tegoroczne Boże Narodzenie skłoni wiele osób do odwiedzenia księgarni. Jedną z zalet takiego rozwiązania jest możliwość znalezienia prezentu dla wszystkich znajomych i krewnych w jednym miejscu. Bez względu na to, czym dana osoba się zajmuje, ile ma lat i co ją interesuje. Spośród tytułów książek, poradników, bestsellerów, powieści, a także albumów każdy wybierze coś dla siebie i dla bliskich sobie osób.

Dlaczego właśnie książka?

Poza wspomnianą różnorodnością tytułów książki sprawdzają się jako świąteczne prezenty także z uwagi na swoją wartość merytoryczną. Nawet ludzie na co dzień nieczytający zajrzą zapewne do tytułu, który otrzymali. I już taka pobieżna lektura nie jest bez znaczenia. Polscy czytelnicy to coraz węższe grono ludzi i jak udowadniają badania społeczne kolejne lata przynoszą raczej spadek zainteresowania czytelnictwem. Z okazji świąt można zrobić wyjątek i przynajmniej spróbować lektury. Jeżeli ktoś dużo czyta, to łatwiej wybrać mu jakiś interesujący tytuł. Potem zostaje tylko, albo aż, nakłonienie obdarowanego do otworzenia książki. Na tle wszechobecnych gier, kosmetyków czy drogich gadżetów taki prezent się wyróżnia. Oczywiście nie każdy go doceni, ale mimo wszystko książki to dobre, jeżeli nie najlepsze prezenty. Nawet jeżeli nie wszystkie zostaną przeczytane od deski do deski. Literatura, bez względu na preferowany gatunek, wnosi ogromną wartość do życia człowieka. Na co dzień książek się jednak nie kupuje, ponieważ są dosyć drogie i nie należą do grona niezbędnych wydatków. Jeżeli ktoś jednak chętnie do nich zagląda, to może poprosić o taki upominek pod choinkę. Albo samemu sobie go zrobić.

Jaką książkę wybrać?

Gdy decyzja o sprezentowaniu książki już zapadnie, pod uwagę warto wziąć kilka aspektów, dzięki którym szansa trafienia w gust obdarowywanego znacząco się zwiększa. Przede wszystkim należy pamiętać, że:

 • książka ma być interesująca dla obdarowywanej osoby, nie zaś dla wręczającego,
 • najlepiej przejrzeć księgozbiór i upewnić się, że konkretnego tytułu już tam nie ma,
 • poznać zainteresowania, hobby i pasje, a następnie wybrać książkę, które traktuje o wybranej dziedzinie.

Niektórzy kupują dany tytuł, czytają go sami, po czym dany egzemplarz przekazują jako prezent. Nie jest to jednak zbyt chwalebna praktyka. Zwłaszcza gdy gusta obdarowującego różnią się znacząco od tego, co lubi obdarowany. Czym innym jest natomiast kupienie książki, która na wręczającym zrobiła wielkie wrażenie. Czytelnicy często lubią dzielić się takimi historiami i związanymi z nimi emocjami.

Święta Bożego narodzenia – magiczny czas, wyjątkowy czas…

Święta Bożego Narodzenia to magiczny, piękny czas, spędzony przy wspólnym stole, w gronie najbliższych. To czas siedzenia przy pięknie udekorowanej choince, bogato zastawionym stole świątecznymi potrawami. To czas wspólnego śpiewania kolęd. To czas kiedy wszyscy są dla siebie przyjaźnie nastawieni. Zapominają o troskach, zmartwieniach, waśniach, kłótniach. To czas magiczny, w którym każdy zapomina o tym co złe, o tym co nieprzyjemne, co sprawia ból, złość, przykrość. Wszystko to idzie w niepamięć. Rozmowy są przyjemne, swobodne, na miłe tematy.

Świąteczne przygotowania

Do świąt należy się wcześniej odpowiednio przygotować. Należy zadbać o wiele ważnych czynników, które będą miały wpływ na przebieg oraz atmosferę świąt.

 1. Zaproszenie gości.
 2. Zakup choinki i ozdób świątecznych, przystrojenie jej.
 3. Zakup artykułów spożywczych, z których powstaną świąteczne potrawy.
 4. Zakup odpowiednich prezentów.
 5. Posprzątanie i dekoracja domu.

Wyjątkowy prezent dla wyjątkowego człowieka

Kwestia prezentów wbrew pozorom nie jest tak prosta jak mogłoby się to wydawać. Czasem potrzeba czasu, pomysłów, myślenia, szukania, aby znaleźć ten wyjątkowy prezent dla wyjątkowej osoby. Pomysłów na prezent jest dużo. Czasem jednak ciężko zdecydować się na coś konkretnego, w tym przepychu rozmaitych upominków, które oferują nam sklepy, centra handlowe. Wyjątkowy prezent, to taki prezent, który jest podarowany prosto z serca. To taki prezent, który przyniesie radość, uśmiech na twarzy obdarowywanej osobie. To unikatowy, przydatny, praktyczny, pomysłowy prezent, którego dana osoba nie kupiłaby sama. Najważniejszy jest pomysł. Warto wcześniej spróbować podpytać, zbadać teren, może wtedy pomysł sam się nasunie. Ważne aby dany prezent był dostosowany do wieku, płci, zainteresowań, upodobań, gustu danej osoby, którą chcemy obdarować.

Wyjątkowy prezent dla kobiety to między innymi:

 • biżuteria (łańcuszki, zawieszki do łańcuszków, bransoletka na rękę, bransoletka na kostkę, kolczyki lub zestaw biżuterii),
 • perfumy,
 • zestaw kosmetyków,
 • portfel,
 • torebka,
 • gadżet kolekcjonerski (jeśli coś zbiera),
 • książka,
 • płyta z filmem,
 • płyta z muzyką.

Wyjątkowy prezent dla mężczyzny to między innymi:

 • zegarek,
 • portfel,
 • zestaw kosmetyków,
 • perfumy,
 • gadżet kolekcjonerski (jeśli coś zbiera),
 • płyta z muzyką,
 • płyta z filmem,
 • gra na komputer, konsolę.

Prezent idealny dla najmłodszych:

 • zabawki edukacyjne, które poprzez zabawę uczą funkcji poznawczych, fajnie jak wydają dźwięki i świecą,
 • grzechotki,
 • gryzaki.

Zabawki dla dziewczynek to między innymi:

 • lalki, akcesoria, mebelki do nich,
 • puzzle,
 • książki,
 • coś co dziewczynka zbiera.

Zabawki dla chłopców to między innymi:

 • samochody, na baterie, zdalnie sterowane,
 • tory samochodowe,
 • kolejki z torami.

Istnieje wiele ciekawych pomysłów na wyjątkowy prezent. Wystarczy tylko dobrze się nad nim zastanowić, pomyśleć, porozglądać się, podpytać, zbadać teren. Ważne aby prezent sprawił radość, przyjemność obdarowywanej osobie, wywołał uśmiech na jej twarzy.